I když v našich končinách asi dominují chytré náramky od Xiaomi, tak si pozornost určitě zaslouží i modely ostatních značek. Třeba takový Huawei nedávno poslal na trh svoji odpověď na Mi Band 6 a nový Huawei Band 6 (podobnost názvu určitě čistě náhodná) je velmi zajímavým kouskem. Navíc už oficiálně dorazil i náš trh a máte možnost si ho pořídit skrze oficiální kanály značky nebo u všech partnerských prodejců. S oficiální cenou 1499 Kč jde stále o dostupný model, který na vašem zápěstí určitě odbude velké penzum práce.

Huawei Band 6 má totiž navzdory označení „náramek“ už spíše blíže k chytrým hodinkám, protože se jeho AMOLED displej zvětšil na hezkých 1.47-palců. To je nárůst o 148 % oproti minulé generaci a rozdíl náramku a hodinek je tak vcelku nezřetelný. Každopádně s rozlišením 368 x 194 pixelů a 282 ppi nabídne velmi solidní zobrazovací schopnosti. Displej kryje 2.5D zakřivené sklíčko se speciálním povlakem proti zanechávání šmouh. Náramek je i velmi lehký s 18 g váhy a jeho pásek je obalen polymerovou skořápkou vyztuženou skleněnými vlákny. Designově tak určitě neurazí.

Ale náramek má samozřejmě i širokou škálu funkcí. Zvládne kontinuálně monitorovat tep, stejně jako hladinu kyslíku v krevním řečišti, případně hlídat kvalitu spánku, hladinu stresu nebo menstruační cykly. Pro měření sportovních aktivit máte k dispozici 96 tréninkových režimů a automatické vypočítání ideální tepové zóny pro spalování tuků. A s 5ATM voděodolností si poradí třeba i s plaváním. Potěší i solidní výdrž baterie, která by na jedno nabití měla zvládnout až 14 dnů. Zatím je Huawei Band k dostání v černé a růžové, ale oranžová verze by už také měla být na cestě.