Řada telefonů Mi 11 je pro čínské Xiaomi obřím úspěchem a prodejní čísla jsou velmi impozantní. K tomu samozřejmě výrazně přispěly i nedávné high-end verze Mi 11 Pro a Mi 11 Ultra. které opravdu neberou rukojmí. Ale s masivními prodeji stoupá i riziko problémových kusů a nedodělků, kterému se v podstatě nedá vyhnout. Ostatně i Samsung nebo Apple by mohli vyprávět o podobných trablech s destruktivními finančními dopady. Nic není dokonalé a stížnosti zákazníků se budou vyskytovat vždy a všude.

Většinou se ale jedná o striktně omezené problémy například na vadnou várku telefonů, ale najdou se i případy širšího záběru. Xiaomi Mi 11 se například potýkalo s prvotními stížnostmi na nadbytečné zahřívání telefonu, ale zdaleka se to netýkalo všech a firma navíc vše vylepšila softwarovými aktualizacemi. Navíc šlo vůbec o první telefon se Snapdragonem 888 a ten má s teplotami prostě obecně trochu problém. Čerstvě se ale vynořily stížnosti čínských uživatelů na funkčnost Wi-Fi modelů Mi 11, které se údajně samy od sebe vypínají.

Fanouškovské teorie hovoří právě o možném dopadu přehřívání, kdy by údajně mohlo dojít k poškození pájených modulů k základní desce. To je ale podle odborníků nesmysl, protože tavící bod používaných cínových spojů je kolem 300°C a toho topící čipset se 100°C nemá šanci dosáhnout. Navíc by problém automaticky zahrnoval i Bluetooth modul integrovaný na stejném čipu a ne jen čistě Wi-Fi. Xiaomi se zatím k problému nevyjádřili a je tak těžké spekulovat o reálné příčině problému. Osobně bych se opět logicky přikláněl spíše k vadné várce telefonů.

Xiaomi ale neslouží ke cti údajná reakce na tyto stížnosti. Uživatelé na oficiálních čínských fórech si totiž stěžují na mazání příspěvků na toto téma a dokonce banování samotných stěžovatelů. To samozřejmě problému nejen nepomůže, ale vše navíc ještě zbytečně vyhrotí. Oficiální vyjádření je tak v tomto případě opravdu nutné.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.