Tak nám nakonec to čekání na představení nové řady telefonů ASUS ZenFone 8 opravdu netrvalo dlouho. Po včerejším spatření výsledků základního modelu v benchmarku Geekbench došlo i na oficiální zdroje. Samotné stránky ASUSu totiž spustily odpočítávání do vlastní představovačky, která proběhne už 14. dubna. Ale firma zároveň zavdala příčinu ke spekulacím, protože formulace v tomto prohlášení skoro nasvědčují tomu, že chystají jen jeden jediný model… „Velký výkonem, malý rozměry“ zní přesně jako popis Mini modelu, který je asi nejočekávanějším kouskem.

Analytici původně očekávali hned trojici nových modelů řady ZenFone 8, kdy kromě základního modelu a Pro verze měl dorazit právě také  menší ZenFone 8 Mini. Tomu se přičítal 5.92-palcový OLED displej s FullHD+ rozlišením 2400 x 1080 pixelů a 120 Hz obnovovací frekvencí spolu s procesorem Snapdragon 888. Dále pak třeba údajně až 16 GB RAM, 30W nabíjení, použití foto senzorů Sony IMX686 a IMX663, případně audio zesilovač Cirrus CS35L45. Solidní výbava vlajkového modelu se vším všudy, takže teoreticky by ASUSu mohl jeden kousek stačit.

To se ale neshoduje s dalšími předchozími informacemi, které jednoznačně poukazují i na model s větším 6.67-palcovým OLED displejem s podobnými parametry. Foto systém byl o fous jiný s trojicí senzorů 64 Mpx (Sony IMX686) + 12.2 Mpx (Sony IMX363) + 8 Mpx telefoto (Omnivision) a 24 Mpx selfie kamerkou. A to ještě má existovat i Pro varianta… Bylo by zvláštní, kdyby ASUS rozdělil představovačku jednotlivých modelů řady ZenFone 8 na rozdílné akce, ale třeba Xiaomi to s Mi 11 (Pro+Ultra) taky trvalo delší dobu. No uvidíme, každopádně si datum 12. května zakroužkujte v kalendáři.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.