Řada telefonů ZenFone taiwanského ASUSu nikdy nepatřily mezi nejprodávanější nebo nejoblíbenější, ale vždy si udržovala konstantní oblibu u solidního počtu fandů. Navíc často patřili mezi ty nejlevnější modely se špičkovým hardwarem, i když třeba s fotoaparáty šlo v podstatě vždy o průměr. Na druhou stranu se ale nebáli i odvážných řešení, jako třeba výklopného foto-modulu pro univerzální použití. Proto je příští řada ASUS ZenFone 8 poměrně očekávaná a k jejímu vydání by mělo dojít snad už brzy. A dnes tomu nasvědčuje i spatření základního modelu ve výsledcích benchmarku Geekbench.

Tedy s největší pravděpodobností základní verze ZenFone 8, protože někteří analytici spekulovali o tom, že jde spíše o Pro variantu. Modelové označení ASUS_I004D ale odpovídá základní verzi z rozpitvaného zdrojového kódu kernelu z XDA Developers, takže se přikloníme k tomuto vysvětlení. Informace z Geekbench hovoří o použití procesoru Snapdragon 888 a 8 GB RAM, přičemž dosažená čísla odpovídají standardním výsledkům tohoto spojení. Nic moc nového jsme se tak nedozvěděli, ale aspoň máme potvrzeno, že Snapdragon 888 bude asi společný všem modelům celé série.

To by se mělo týkat i menšího ZenFone 8 Mini, do kterého vkládají naděje milovníci kompaktních modelů. Celá řada ZenFone 8 by měla hardwarově vycházet z podobného základu a nejčastěji se spekuluje třeba o použití AMOLED panelů se 120 Hz obnovovací frekvencí a FullHD+ rozlišením. Co se týče fotoaparátů, tak se hovoří o 64 Mpx senzoru Sony IMX686, ale možná se dočkáme i zatím nevydaného Sony IMX663. Posledním známým střípkem do skládačky je pak podpora 30W rychlo-nabíjení. Tak se třeba dočkáme už brzy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.