Představení telefonu Redmi K40 Game Edition se kvapen blíží. Telefon bude debutovat 27. dubna/apríla, takže jak výrobce, tak i tipaři využívají poslední dny před uvedením, aby na síti informovali o jeho parametrech. Hlavní slovo má ale výrobce. Ten chce potenciální kupce pořádně navnadit. Nakonec proč by ne, herní Redmi by měl mít velmi dobře vyladěný poměr cena/výkon.

A když zmiňujeme výkon, ten by měl mít Redmi K40 Game Edition rozhodně slušný. Postará se o něj procesor Dimensity 1200. Jde o čipset, který je jak cenově dostupný, tak i výkonný. A aby nebylo o jeho výkonu pochyb, můžeme na čínském Weibo vidět další teaser, který odhaluje skóre herního Redmi z testů Antutu. V těchto benchmarkových testech nasbíral telefon celkem 724495 bodů.

To je rozhodně úctyhodný výkon a papírově je dokonce vyšší než výkon procesoru Snapdragon 870 u telefonů OnePlus 9R a Vivo X60 Pro. Hry by tedy na chystaném herním stroji Redmi měly běžet bez problémů, ale nezbývá než doufat, že výrobce zajistí i pořádné chlazení, aby nedocházelo k neadekvátnímu přehřívání. V souvislosti s hraním her můžeme zmínit i vysokou obnovovací frekvenci displeje, která by údajně měla být až 144 Hz. Dále zde najdeme i baterii s kapacitou 5000 mAh a 67 W nabíjením a nebo dvojici hardwarových herních tlačítek.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.