Značka Realme dnes měla poměrně nabitý den a kromě představení nového modelu Realme 8 5G jsme se dočkali i další velké akce na domácím čínském trhu. Tam spatřily světlo světa hned tři modely nové řady Realme Q3 a všechny jsou cenově velmi dostupnými 5G kousky. Prozatím je ohledně globální dostupnosti ticho po pěšině a předpokládají se prodeje jen v Číně. Ale to se může velmi brzy změnit, takže neublíží se na všechny tři novinky podívat blíže.

Realme Q3 Pro

Nejvyšším modelem celé řady je Realme Q3 Pro, které je ale také samozřejmě nejdražší a bude s prodávat v přepočtu za zhruba 245 dolarů. Za tuto cenu ale dostanete třeba 6,43-palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením, 120 Hz obnovovací a 360 Hz dotykovou frekvencí, integrovanou čtečkou otisků prstů a DCI-P3 kalibrací barev. Případně procesor Mediatek Dimensity 1100 spolu s 8 GB RAM a až 256 GB UFS3.1 vnitřní paměti.

Hlavní fotoaparát je trojitý se 64 Mpx hlavním senzorem, 8 Mpx ultra-wide a 2 Mpx makro. Selfie kamerka je pak se 16 Mpx rozlišením. Baterie telefonu má kapacitu 4500 mAh, podporuje 30W nabíjení a je smutné, že musíme speciálně dodat informaci o nabíječce přímo v balení. Potěší i stereo reproduktory s Dolby Atmos, podpora Hi-Res audio nebo třeba 3.5 mm sluchátkový jack. Za ty peníze velmi slušné vybavení a navíc můžete oslňovat okolí i s barevnou žlutou verzí Firefly, který svítí ve tmě.

Realme Q3 5G

Levnější Realme Q3 se pak spokojí se 6.5-palcovým FullHD+ LCD panelem, který i tak nabídne 120 Hz obnovovací frekvenci a 180 Hz samplovací frekvenci. Jen čtečka otisků prstů je pak logicky na boku telefonu. Procesorem je tentokrát Snapdragon 750G, podpořený až 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Navíc je také třeba microSD slot. Foto senzory jsou podobné, jen ten hlavní má 48 Mpx. Baterie je překvapivě masivnější s 5000 mAh a také umí 30W nabíjení. Zůstaly i stereo Dolby Atmos reproduktory, Hi-Res audio a 3.5mm jack. Cena je pak nižší, ale ne o moc, protože se motá v přepočtu kolem 200 dolarů.

Realme Q3i 5G

A na konec to nejlevnější a nejhůře vybavené Realme Q3i. Zůstal nám LCD 6,5-palcový FullHD+ displej, ale obnovovací frekvence klesla na 90 Hz. Procesor je pro tentokrát Dimensity 700, doplněné maximálně o 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Ale i podporou microSD karet. Hlavní 48 Mpx senzor zůstal zachován, ale ultra-wide senzor byl nahrazen často zbytečným monochromatickým kousek. Stejná je i baterie s 5000 mAh, ale nabíjení dostaneme jen 18W. Čínská cena je pak asi 155 dolarů. Připadá vám to povědomé ? Ano, jedná se v podstatě o přeznačené Realme 8 5G se vším všudy a o fous menší pamětí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.