Představení chytrých hodinek OnePlus Watch jsme se dočkali na konci března a z prezentace vše vypadalo velmi nadějně. Realita je ale bohužel o trochu horší, protože první recenze nejsou nijak oslavné a většinou se shodují, že toho hodinkám na dnešní dobu celkem dost schází. Nemluvě o tom, že stále ještě nejsou na většině trhů reálně dostupné. Tvůrcům se ale nedá upřít snaha ty nejzásadnější problémy vyřešit, protože se už objevila i první velká aktualizace firmware OnePlus Watch. Ta sice stále nepřidává nic zásadního, ale opravuje celou řadu nedostatků.

Mezi ty patří třeba vylepšení funkčnosti GPS, lepší sledování aktivit, případně mnohem citlivější reakce automatického rozsvícení displeje při pohybu zápěstím. Optimalizací se dočkaly třeba i funkce jako je sledování tepu nebo zobrazování notifikací. Bohužel stále čekáme na zásadní věci jako je Always-on displej nebo odemčení sledování všech slíbených 110+ cvičebních a sportovních režimů. OnePlus sice slibují tyto funkce v budoucích aktualizacích, ale střízlivým nezaujatým pohledem je velmi hloupé je nemít připraveny hned od začátku.

Zejména v případě Always-on displeje je absence skoro kriminální, protože zcela devalvuje velmi solidní AMOLED displej hodinek. Jednou z mála oblastí chvály v recenzích je výdrž baterie, takže ani výmluvy na vynechání Always-on kvůli zachování výdrže moc neobstojí. Navíc nejde s cenou 159 euro (evropský trh) o žádný levný „šmuk“ a zákazník tak čeká solidní úroveň zpracování a výbavy. Tak snad si firma pospíší a další zásadní aktualizace OnePlus Watch dorazí brzy, protože fanouškovská trpělivost asi nebude mít dlouhého trvání.