Poměrně nesměle, ale i přesto se začíná mluvit o chystaném telefonu Google Pixel 5a 5G. Na světě jsou jeho první renderované obrázky a tipaři také odhadují, že by měl být představen 11. června/júna. Design by měl být téměř identický jako u loňského model Pixel 4a. Ale o hlavních parametrech se zatím jen velmi silně spekulovalo.

Spekulace se týkaly především procesoru, kterým by měl být Google Pixel 5a 5G osazen. Tipaři si totiž nebyli jistí, zda výrobce telefonu rovnou nadělí podporu 5G sítí, nebo jako loni vydá dvě verze. Pixel 4a totiž vyšel ve dvou verzích, kdy jedna podporuje 4G a druhá 5G. Ve hře proto byly čipsety Snapdragon 732G a Snapdragon 690. Dnes ale podle exkluzivní informace na stránkách 9to5Google vychází najevo, že Pixel 5a 5G dostane stejný procesor jako Pixel 4a 5G a Pixel 5. Mělo by tedy jít o Snapdragon 765G.

Na stránkách je uvedeno, že se jejich vývojářům podařilo v nové verzi Android 12 Developer Preview 3 najít odkazy na telefon s označením „Barbet“ s modelovým označením procesoru „sm7250“. U prvního označení je už potvrzeno, že jde o telefon Pixel 5a 5G a druhé označení zas patří procesoru Snapdragon 765G. Žádné další info o parametrech ale k dispozici není. A také zatím není rozlousknuto, zda budou vydána i verze s podporou 4G. Snad jediné, o čem se ještě spekuluje je, že Pixel 5a by mohl být vydán jen v limitované edici pro americký a japonský trh. Ale do června zbývá ještě dost času na to, aby nám v tom mohl výrobce udělat jasno.