Před pár dny jsme se dozvěděli, že skládací telefon Samsung Galaxy Z Fold 3 by měl být představen letos v červenci/júli. A to je poněkud dřív, než se původně čekalo. Tomu, že by tento termín mohl být skutečně reálný a ne jen jakýsi odhad tipřů, nasvědčuje i certifikační řízení, kterým skládací Galaxy telefon právě prošel.

Jak bývá zvykem z certifikačního výpisu 3C se toho o parametrech moc nedozvíme. Ale i přesto se na ně můžeme podívat. Konkrétně jde o typ a kapacitu baterie. Tyto informace a screenshot certifikačního výpisu zveřejnil na svém twitterovém účtu tipař, který si říká The_Tech_Guy. Tvrdí, že skládací telefon Samsung Galaxy Z Fold 3 bude mít duální akumulátor. První z článků by měl mít kapacitu 2215 mAh a druhý by měl mít 2060 mAh. Celková kapacita by tak měla být 4275 mAh.

Chystaný Galaxy Z Fold 3 tak bude mít poměrně nižší kapacitu akumulátoru než jeho předchůdce Z Fold 2, který má 4500 mAh baterii. Důvodem pro nižší kapacitu u nového modelu by mohla být jeho kompaktnější konstrukce. Podle dalších odhadů tipařů bychom se mohli dočkat i určité odolnosti proti vodě a prachu, podpory pro stylus a také menšího sekundárního displeje než má Fold 2. Další podrobnosti bychom se mohli dozvědět v nejbližších dnech.