Po březnovém představení dvou telefonů řady Realme 8, které podporovaly „jen“ 4G se začalo spekulovat o tom, že řada bude rozšířena o další dva kusy. Mělo by jít o standardní verzi s podporou 5G a model Realme 8 Pro 5G. Co se týče standardního Realme 8 5G už nějaké informace o parametrech máme, protože telefon nedávno prošel několika certifikacemi. Víme také, že oba telefony by měly být představeny už zítra v Thajsku.

Dnes se podíváme na některé specifikace telefonu s kódovým označením Realme RMX3161. Ten se totiž objevil v testovacím výpisu Geekbench a tipaři odhadují, že by mohlo jít právě o model Realme 8 Pro 5G. Tento přístroj prošel testy s Qualcomm procesorem se základním taktem 1,8 GHz a označením „lito“. To by tedy mělo znamenat, že jde o čipset Snapdragon 750G. Tento procesor má relativně slušný výkon a najdeme ho například u Redmi Note 9 Pro 5G a nebo u Samsung Galaxy M42 5G.

Při testech čipset doplnilo 8 GB operační paměti a systém Android 11. V Single-core testu dostal telefon 657 bodů a ve více jádrovém testu pak 1940 bodů. Doplňme ještě některé další údaje, které najdeme na stránkách Tenaa u telefonu se stejným kódovým označením, jaké má na Geekbench. Podle Tenaa výpisu by měl mít 6,5 palcový displej, baterii s kapacitou 4880 mAh a snímač otisků na hraně. Hlavní fotoaparát by měl mít čtyři snímače. Další podrobnosti bychom se měli dozvědět už zítra při představení telefonu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.