Čekání fanoušků značky Honor na první špičkový model od osamostatnění od mateřského Huawei možná už nebude mít dlouhého trvání. Nová řada vlajkových modelů se totiž blíží a nový teaser plakátek nám ji slibuje už na letošní květen. Mírného překvapení se dočkáme jen s názvem, protože se obecně předpokládalo pokračování tradice a zavedeného značení. Honor 40 se ale konat nebude, protože máme hezky černé na bílém vyjeveny plány vše pojmenovat Honor 50. Nešťastnou čínskou čtyřku tak opět raději přeskočíme…

Hlavním důvodem je ale určitě ne pověrčivost, nýbrž snaha se vymezit přímo proti chystané řadě Huawei P50. Tento souboj bude určitě velmi zajímavý, protože pro Honor bude možností dokázat, že je osamostatnění nepřipravilo o konkurenceschopnost. Osobně ale nečekám zrovna zázraky, protože Honor vždy těžil z technologického know-how mateřské firmy a hlavně možností osazení procesorů Kirin. Tentokrát se budou muset spolehnout na klasické kanály a přijdou tak o konkurenční výhodu. Navíc není stále zcela jasné, zda telefony budou mít služby Google, i když se to obecně předpokládá.

Zajímavý je také publikovaný skeč designu chystaného telefonu, tedy konkrétně jeho zadní strany. Na ní je k vidění modul zadního fotoaparátu s designem dvojitého prstýnku. Zákulisní zdroje si špitají o inspiraci prstenovým šperkem od Cartiera. I když něco podobného jsme viděli už u Hovor V40 Lite Luxury Edition. Horní prsten bude celý vyhrazen pro hlavní senzor, který tak bude zabírat pořádný kus místa. Doplní ho pak dvojice dalších senzorů v prstenu pod ním a mezi nimi pak ještě LED blesk. Konkrétní specifikace ale zatím nejsou známy, takže netušíme co od Honor 50 reálně očekávat. Tak třeba příjemně překvapí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.