Novinkové modely Motoroly se dnes představily v Indii, ale v obou případech se otevřeně hovoří o jejich brzkém příchodu na světové trhy. Tedy samozřejmě včetně toho evropského. Nové kousky Moto G60 a Moto G40 Fusion paremetry nepřekvapily, protože jsme v podstatě všechno měli možnost zjistit z uniklých informací posledních dnů. Ale nikdy neublíží mít všechno hezky černé na bílém. Oba telefony toho mají navzdory rozdílnému označení spoustu společného a jedinými zásadním rozdílem jsou kromě kapacity pamětí tak jen použité fotoaparáty.

Moto G60 je teoreticky ten „lepší“ model a na první pohled zaujme velkým 6.8-palacovým IPS displejem s FullHD+ rozlišením, 120 Hz obnovovací frekvencí a podporou HDR10+. Uvnitř pak najdeme procesor Snapdragon 732G, 6 GB LPDDR4X RAM a 128 GB UFS 2.1 vnitřní paměti. Telefon má 6000 mAh kapacitu baterie, 20W nabíjení, NFC čip, 3.5 mm audio jack nebo hybridní dual SIM slot. Hlavní sestava fotoaparátů pak sestává ze 108 Mpx senzoru Samsung HM2 s f/1.7, který doplní 8 Mpx ultra-wide a 2 Mpx makro senzor. Selfie kamerka je pak se 32 Mpx rozlišením, f/2.2 a také LED bleskem.

To Moto G40 Fusion si vystačí jen se 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti, jinak je kromě fotoaparátů vše navlas stejné. Liší se tak v podstatě jen hlavní 64 Mpx senzor a selfie kamerka je pouze 16 Mpx, navíc bez blesku. Jde tak v podstatě opravdu o skoro stejné kusy, čemuž odpovídá i cena. Moto G60 se bude v Indii v přepočtu prodávat za zhruba 214 dolarů a Moto G40 Fusion cenu srazí jen na 187 dolarů. Pro světové trhy ale pravděpodobně cenovka lehce nabyde, i když v současné konkurenci asi jen velmi decentně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.