Tak to je pořádné překvapení, protože čínský Honor dnes na domácí půdě z čistého nebe představil zbrusu nový model telefonu. Žádné teasery nebo předchozí upozornění, ale hned pěkně s pravdou ven. Nové uvedený Honor Play 5T Life je sice zaměřením low-end kousek, ale i tak se něco takového nečekalo. Jeden z ředitelů firmy navíc ještě před pár dny ohlásil nový model řady Play až na květen. No, někde se něco nepovedlo, protože se telefon už dnes objevil v nabídce jednoho z čínských obchodů a to bez jakýchkoli fanfár nebo i tiskového prohlášení.

Honor Play 5T Life výkonem opravdu trhat rekordy nebude, protože je vybaven pouze procesorem Mediatek Helio P35, i když doplněným 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. I tak jde bez nejmenších pochybností o low-end telefon. Tomu napovídá i použitý 6.6-palcový displej s HD+ rozlišením a zastaralým kapkovitým vykousnutím pro 8 Mpx selfie kamerku. Hlavní fotoaparát má hned čtyři senzory, ale jde jen o 13 Mpx + 5 Mpx ultra-wide + 2 Mpx makro + 2 Mpx sestavu. Baterie s kapacitou 5000 mAh podporuje 22.5W nabíjení a telefon potěší hybridním dual SIM slotem nebo 3.5mm jackem. Méně pak už jen Androidem 10.

Vzhledem k výbavě je ale překvapivá i cena, protože čínský obchod má Honor Play 5T Life v listingu za v přepočtu skoro 200 dolarů. To je na low-end zejména na čínském trhu velmi nepřívětivá cena a jde o varování vzhledem k návratu Honoru na trh. Jde také jen o předprodej a reálně by zákazník měl mít možnost telefon objednat od 27. dubna. Zvláštní krok Honoru.