Ještě včera jsme neznali oficiální termín, kdy bude představen herní Redmi telefon. To ale dnes napravíme, protože na čínském Weibo už visí upoutávka na představovačku tohoto stroje. Akce proběhne 27. dubna/apríla. Dodejme ještě, že se chystaný telefon stane součástí řady Redmi K40, která byla představena letos v únoru/februári.

Herní Redmi má navíc už i jméno, se kterým by se měl dostat na trh. Je trochu dlouhé a krkolomné, ale mělo by znít Redmi K40 Game Enhanced Edition. Tedy alespoň na čínském trhu. Navíc by se měl od svých starších bratrů lišit, a to zejména konstrukcí. Ostatně přece jen jde o herní telefon. Výrobce o něm dokonce tvrdí, že půjde o tvrdý herní stroj s lehkým a krásným designem.

Zajímavě bude vypadat i jeho hlavní fotoaparát. Tři snímače jsou podle obrázku uloženy do velkého oválného modulu, který má po svém okraji LED světlo. To by se mělo rozsvítit při aktivování herního režimu. Herní režim by se měl uvést do provozu pomocí fyzického šoupacího tlačítka, které je uloženo na hraně nad fotoaparátem. Každopádně jen těchto pár detailů působí v rámci designu poměrně efektně. Co se týče parametrů, očekává se 6,67 palcový AMOLED displej s obnovovací frekvencí 144 Hz a nebo i 5000 mAh baterie s 67 W nabíjením. Další podrobnosti bychom se mohli dozvědět v následujících dnech ještě před uvedení telefonu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.