V druhé polovině loňského roku představila značka Vivo své telefony Vivo V20 a V20 Pro, které byly orientovány na velmi dobrou foto výbavu obou kamer. Ani další parametry nebyly špatné a oba přístroje si na trhu vedly poměrně dobře. Ovšem zdá se, že je pomalu čas na střídání stráží a značka Vivo připravuje jejich nástupce v řadě Vivo V21. V této chvíli se mluví o tom, že v sérii by měly být modely V21, V21e, V21 SE a zřejmě i V21 Pro.

Je to pořádná nálož nových telefonů a u dvou z nich, konkrétně u modelů Vivo V21 a V21e se očekává brzké oficiální představení. To by mělo být plánováno na 27. dubna/apríla v Malajsii. Na oficiálním twitterovém účtu Vivo Malaysia je už dokonce k vidění upoutávka na tuto představovačku. Telefony ale budou zřejmě ve stejný den představeny také v Indii. Tam by měla být uvedena kompletní řada V21. Ještě před jejich uvedením máme možnost zjistit, jaké parametry by měl mít standardní model Vivo V21.

Podle tipařů by měl telefon mít AMOLED displej s rozlišením FullHD+ a kapkovitým výřezem pro přední 44 MPix kameru. Pohánět by jej měl osmi jádrový procesor Dimensity 800U, což by mělo zajistit podporu 5G sítí a zároveň i relativně nízkou cenu. Čipset by mělo doplnit 8 GB operační paměti a přidána by měl být i funkce virtuální paměti, která kapacitu navýší o 3 GB RAM. Očekává se, že interní úložiště dosáhne na minimálně 128 GB. Hlavní fotoaparát by měl tvořit 64 MPix primární senzor se světelností f/1.79 a OIS. Dále pak 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro senzor. Cena je předběžně odhadována na zhruba 335 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.