Není už žádným tajemstvím, že značka Realme po několika nových telefonech napříč všemi třídami připravuje také vydání modelu Realme Q3. O tomto modelu se sice začalo mluvit teprve před několika dny, ale dnes výrobce potvrdil jeho oficiální představení. To je naplánováno na 22. dubna/apríla a mělo by proběhnout na čínském trhu.

Značka Realme také zveřejnila na Weibo upoutávku, na které je jednak potvrzen termín představení a jednak je na ní k vidění i snímek zadního panelu telefonu Realme Q3, který bude mít speciální úpravu. Výrobce na ni poprvé použil materiál s fluorescenčními barvami. Ty, ve chvíli kdy absorbují dostatek světla, doslova rozzáří nápis „Dare to Leap“, který se vertikálně táhne téměř po celé délce zad. Na zadním panelu najdeme i obdélníkový modul hlavního fotoaparátu se třemi snímači, kdy ten primární by měl mít 64 MPix.

Kromě toho se očekává i AMOLED displej s úhlopříčkou 6,43 palce a FullHD+ rozlišením. Do obrazovky by měl být integrován i snímač otisků. Obnovovací frekvence by měla dosáhnout na 120 Hz. Dále je odhadováno, že baterie bude mít kapacitu 4500 mAh a měla by podporovat rychlé nabíjení s výkonem 65 W. V souvislosti s procesorem se spekuluje o použití Dimensity 1100, který doplní 8 GB operační paměti. Telefon poběží na systému Android 11. Spekuluje se také o ceně, která by měla údajně začínat na zhruba 300 dolarech. Očekává se, že kromě standardní verze telefonu bude uveden i model Realme Q3 Pro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.