Dlouholetým svatým grálem výrobců telefonů je opravdu full-screen displej bez všech rušivých elementů. Asi nejblíže se mu přiblížily kousky s vysouvacím modulem selfie kamerky, ale opravdovým vrcholem je samozřejmě až integrace senzoru přímo pod displej. Loni jsme měli možnost poprvé vidět komerční model s touto technologií v podobě ZTE Axon 20, ale dětské nemoci byly ještě příliš zjevné. Kvalita snímků samotných byla tragická a šlo tak spíše o demonstraci možností, než reálný pokus. Ale první vlna těch opravdu připravených a vyladěných zastánců tohoto designu už se blíží.

Alespoň si to myslí skvěle informovaný „leakster“ @IceUniverse, který se mýlí jen velmi zřídka. Podle jeho slov se ve druhém pololetí letošního roku dočkáme opravdu pořádné porce telefonů se senzory integrovanými přímo v displeji. Jako první by teoreticky měly dorazit modely jako ohebný Samsung Galaxy Z Flip 3 nebo Xiaomi Mi MIX 4. S těmi je fotoaparát v displeji spojování v podstatě jako hotová věc, takže by bylo velkým překvapením, kdyby se tak tomu nestalo. Přesná data uvedení ale jsou samozřejmě ve hvězdách, takže si na vše budeme muset počkat.

Čínský leakster ale přímo hovoří až o pěti značkách, které by ve druhém pololetí měly přinést tuto technologii na trh. Kromě zmíněných Samsungu a Xiaomi se dále jedná o OPPO, Vivo a ZTE. V případě ZTE by se vyvoleným měl stát základní model Axon 30 5G, protože překvapivě lepší Pro a Ultra verze zvolily konvenčnější řešení. U dvojbloku OPPO / Vivo se pak zatím vůbec netuší, které telefony by měly být premianty. Hlavně, že se ale na všem pracuje a první vlna je na cestě…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.