Nedostatek čipů a polovodičů je momentálně velmi zásadní celosvětový problém a už stihnul ovlivnit skoro všechny technologická odvětví. Mobilních telefonů se krize po dlouhou dobu skoro jakoby nedotýkala, ale šlo asi jen o dočasnou výjimku. V posledních dnech a týdnech se už ale vše projevilo naplno a další obětí jsou podle všeho novinkové modely herní řady Black Shark 4 a Black Shark 4 Pro. Fanoušci, kteří tak plánovali si tyto telefony pořídit, si tak pravděpodobně budou muset nechat zajít chuť.

Podle čínského serveru TechSina totiž samotný šéf Black Sharku, Luo Youzhou, přiznal, že nedostatek čipů zapříčinil kompletní vyprodání zásob telefonů. A dle jeho slov nejde o žádný drobný zádrhel, ale o masivní problém, který nebude nijak jednoduché vyřešit. Firma se prý údajně snaží zvýšit výrobu, aby zvládli pokrýt alespoň nejzákladnější poptávku, ale nedostatek komponent je prý reálný. Pravděpodobně se nedostává hlavně třeba 5nm procesorů Snapdragon 888, ale rozhodně nejde o jedinou součást nedostatkového vybavení.

Jedním z předpokládaných dopadů tak bude i v případě vyřešení dodávek rozhodně růst cen, což fanoušci ponesou jen velmi nelibě. Ceny high-end telefonů se v poslední době dostaly do zcela absurdních výšin a v podstatě stále stoupají. Konkrétně Black Shark sice měli vždy pověst cenově extrémně dostupných výrobců, navzdory využití špičkových komponent. Současná krize ale možná dolehne i na ně a zvýšení cen tak visí ve vzduchu. Pokud se vám tedy podařilo herní Black Shark 4 Pro urvat v první vlně, tak si momentálně asi můžete gratulovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.