Pokud jsme si ještě minulou neděli mysleli, že jaro je už opravdu tady, tato neděle a celý uplynulý týden nám dávají jasně najevo, jak velice jsme se pletli. V čem se ale splést nemůžeme je skutečnost, že po nedělním obědě jsou tu jako malý zákusek pravidelné Vychytávky z Číny.

Jestliže jsme se v minulém dílu rubriky Vychytávky z Číny zaměřili na pomocníky do kuchyně, tak dnes si dáme takový pelmel praktických drobností, které mnoho nestojí, ale přesto nám mohou usnadnit život. Takže se na ně hned teď pojďme společně podívat.

Vychytávky z Číny

Visací zámek se snímačem otisků

Kdo z nás by neznal visací zámek, a nemyslíme tím proslulou punkovou kapelu. Lidově se mu říká také „kladka“ a jeho využití je natolik všestranné, že asi není nikdo, kdo by s ním nikdy neměl co do činění. Ovšem doba pokročila a moderní technologie je dostaly i k tomuto jednoduchému zámku. Na trhu jsou totiž už nějakou dobu zámky, které lze odemknout otiskem prstů. Designem se od nám všem dobře známého visacího zámku neliší. Jen na přední straně má senzor pro sejmutí otisku. Zámek lze použít pro zabezpečení aktovky, batohu a nebo sklepní kóje. „Kladka“ dokáže zaregistrovat až deset různých otisků prstů a protože funguje na baterii, lze ji pravidelně dobíjet. Nechybí ani odolnost podle certifikace IP62. Cena zámku nyní v bleskovém prodeji začíná na 15,11 dolaru.

Skener čipů domácích mazlíků

Máte-li doma psa, jistě víte, že jej ze zákona musíte mít očipovaného. Pokud tedy nemá čitelné tetování. Samozřejmě čip u psa je nejen povinný, ale pokud se pejsek zaběhne, v mnoha případech to může napomoci jeho rychlejšímu nalezení. Kromě toho v některý městech policie poměrně pravidelně kontroluje, zda je pes načipovaný a nebo ne. Nakonec mnoho chovatelů si nechává čipovat i kočky nebo králíky. Zda je čip skutečně funkční se dá snadno ověřit jednoduchým skenerem, který přečte nejen čipy drobných zvířat, ale také například koňů. Skener je malý, takže se pohodlně vejde do kapsy. Je opatřen malým OLED displejem, na kterém se zobrazí číslo čipu. Cena skeneru nyní začíná na 15,01 dolaru.

Jednoduchý bezdrátový zvonek

Bezdrátový zvonek asi není potřeba nějak extra představovat. Zpravidla se skládá ze dvou čidel, vysílače a přijímače. Různé bezdrátové zvonky mají různý dosah a venkovní čidla bývají vesměs vodotěsná. Ne jinak je tomu i u tohoto zvonku, který má dosah až 150 metrů. V rámci vyzvánění lze nastavit až 32 různých možností se čtyřmi stupni hlasitosti. Venkovní vysílač lze připevnit v podstatě na jakýkoli povrch a následně se spáruje s přijímačem zasunutým do elektrické zásuvky v interiéru. Zvonek pracuje na frekvenci 433 MHz. Jeho cena v bleskovém prodeji začíná na 12,25 dolaru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.