Pokud patříte mezi příznivce menších kompaktních telefonů, nemáte zrovna moc možností na výběr. Valná většina telefonů na současném trhu má obrazovky s úhlopříčkou podstatně větší než 6 palců a některé z nich se blíží i 7 palcům. Ale i přesto tu jisté možnosti jsou. Například nedávno představený 6,2 palcový Galaxy S21 a nebo stejně velký Meizu 18. Nesmíme zapomenout ani na telefon střední třídy Sony Xperia 10 III s 6 palcovým displejem. A na své představení se chystá i Asus ZenFone 8 Mini, který by měl mít 5,9 palcovou obrazovku. V přípravách je ale údajně i další čínský telefon se stejně velkým displejem.

S informací o tom, že se chystá malý čínský telefon nepřichází na Twitteru nikdo jiný, než známý tipař Digital Chat Station. Sice neříká o jaký přístroj by konkrétně mělo jít, ale uvádí některé z jeho parametrů. A podle toho, že zmiňuje i použití procesoru Snapdragon 888, by mělo jít o vlajkový stroj. Každopádně mu do jeho odhadů nechceme příliš mluvit, ale uvedené parametry dost připomínají ty, které jsou odhadovány i u modelu ZenFone 8 Mini. Ale kdo ví jak to nakonec dopadne.

Ať tak či tak, tipař odhaduje, že chystaný kompaktní telefon bude mít 5,9 palcový AMOLED displej s rozlišením 2400×1080 pixelů. Obnovovací frekvence obrazovky by měla údajně dosáhnout na 120 Hz. Dále se můžeme dozvědět, že procesor Snapdragon 888 doplní operační paměť LPDDR5 a interní úložiště UFS 3.1. Dále se domnívá, že baterie by měla mít kapacitu zhruba 4000 mAh a měla by podporovat rychlé nabíjení s výkonem přibližně 65 W. Operačním systémem bude s nejvyšší pravděpodobností Android 11. Snad se časem dozvíme, zda jde o Asus ZenFone 8 Mini a nebo o nějaký jiný telefon jiného výrobce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.