Korejský Samsung byl první firmou s reálně dostupným ohebným telefonem na trhu a jednoznačně do této kategorie telefonů vkládá velké investice a naděje. Už se mu také podařilo napravit i dětské nemoci prvním generací těchto modelů, tedy kromě extrémně vysokých cen. Kromě vlajkových modelů řady Galaxy Fold ale zaujal zejména levnějším „véčkovým“ Galaxy Z Flip, který fanoušky rozhodně oslovil. Momentálně pracují na jeho nové generaci, ale s podobným designem si nechal Samsung registrovat i další velmi zajímavý patent.

Informace pochází z osvědčených zdrojů serveru LetsGoDigital a patent samotný byl podán v říjnu loňského roku. Jak už to tak ale bývá, tak se na veřejnost dostal až teď. Patent je na telefon s ohebným displejem s podobným designem jako Galaxy Z Flip, ale s jednou velkou změnou. „Véčko“ se totiž dá zavírat na obě strany, takže si majitel může vybrat mezi velkým protáhlým displejem, ochranou displeje v zavřeném stavu, nebo menším displejem po otočení pantu. Samotný pant pak samozřejmě v patentu musel projít razantními změnami. Jde o zajímavé řešení, i když reálná využitelnost je nejistá.

Kromě toho stojí za zmínku například duální oválný „průstřel“ pro selfie kamerku a také informace o použití čtečky otisků prstů přímo v displeji. Šlo by tak vůbec o první ohebný telefon s tímto řešením, protože zatím si na něj nikdo netroufl. Samozřejmě se ale stále jedná o pouhý patent a zdaleka tak není jisté, že se Samsung rozhodne touto cestou vydat. Na talíři toho momentálně mají opravdu hodně a do karet jim určitě nehraje ani současný celosvětový nedostatek čipů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.