Nedávno jsme se od čínského OPPO dočkali nového telefonu Reno5 Z (pod modelovým označením CPH2211), ale šlo jen o singapurský trh. Ten stejný kousek pod shodným modelovým označením si ale našel i cestu do Evropy a pod názvem OPPO A94 5G se bude prodávat i v našich končinách. Jde o celkem zajímavou střední třídu se solidní výbavou a také i konkurenceschopnou cenovkou. Tedy na poměry OPPO, kteří mají k těm opravdu nízkým cenám stále ještě lehkou přetrvávající alergii.

OPPO A94 5G ale vypadá nadějně už na první pohled, protože nabídne 6.43-palcový AMOLED 20.:9 FullHD+ displej s designovým průstřelem. Bohužel má panel jen klasických 60 Hz a to už přece jen dnes lehce vychází z  módy i ve střední třídě. Alespoň má ale telefon čtečku otisků prstů přímo v displeji a také slušnou užitnou plochu displeje 90.8 %. Uvnitř pak najdeme procesor Mediatek Dimensity 800U s podporou 5G sítí, 8 GB LPDDR4X RAM a 128 GB vnitřní paměti. Mnohé určitě potěší i podpora paměťových karet.

Zadní fotoaparát má hned čtveřici senzorů a kromě 48 Mpx hlavního s f/1.7 nabídne 8 Mpx ultra-wide s úhlem záběru 119°, 2 Mpx makro a 2 Mpx monochromatický senzor. V průstřelu displeje se pak skrývá 16 Mpx selfie kamerka. Bateri má kapacitu 4310 mAh a 30W nabíjení také určitě neurazí. K dispozici je i NFC, 3.5 mm audio jack, Wi-Fi 6 a také systém Android 11 s naroubovanou nadstavbou ColorOS 11.1.

Do evropských prodejů by OPPO A94 5G mělo oficiálně dorazit 3. května a na výběr bude z černé a modré barevné varianty. Cena je stanovena na 359 euro, takže pokud by snad nějaký fanoušek OPPO po tomto kousku toužil, tak se ani moc neplácne přes kapsu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.