Značka OnePlus patří s rychlostí aktualizací už dlouhodobě mezi špičku, i když v poslední době přece jen výrazně zpomalili. Občas se jim také nevyhnou problémy s kontrolou kvality aktualizací a nedávno byli dokonce po vydání nové verze OxygenOS 11 pro řady OnePlus 7 a 7T vše potupně stáhnou. Aktualizace se totiž potýkala s celou řadou zásadních problémů a stažení tak bylo jediným, byť radikálním řešením ze strany OnePlus. Oprava ale naštěstí netrvala dlouho a z původního pozdního března jsme se posunuli jen do poloviny dubna.

Nově vydání aktualizace OxygenOS 11.0.0.2 navíc nejen spravuje základní nedostatky původní verze, ale navrch přidává i některé bonusy. Součástí jsou tak například i březnové bezpečnostní záplaty namísto únorových a překvapivě i některé nové funkce fotoaparátu. Kromě netrpělivě očekávané podpory HEVC kodeku pro natáčení videa je tak nově k mání i celá řada vylepšení a příjemných detailů. Přepracována byla i podpora Ambient Display (tedy OnePlus verze Always-on) a spousta dalšího. Kompletní soupis novinek je pak samozřejmě k nahlédnutí třeba ZDE.

Aktualizace samozřejmě bude dostupná všem majitelům OnePlus 7/7 Pro/7T/7T Pro automaticky pomocí OTA, ale jako vždy bude uvolňována ve vlnách. Takže si možná budete muset ve nejhorším pár dnů počkat. A můžeme doufat, že OnePlus přece jen přitvrdí v kontrole softwarové kvality, protože podobný přešlap se jim nedávno povedl i s aktualizací OnePlus Nord. Po masivním zvýšení cen telefonů je OxygenOS jedním ze zbylých hlavních důvodů k jejich pořízení, takže by o něj měli lépe pečovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.