Asi neprozradíme žádné tajemství, když řekneme že společnost Samsung nemá ve svém portfoliu jen telefony prémiové kvality. Jejich řady Galaxy A a Galaxy M zahrnují modely, které jsou svou cenou bližší těm, kteří kladou při výběru telefonu důraz právě na tento aspekt. A právě „emková“ série mívá zpravidla slušně vychytaný poměr cena/výkon. Stačí vzpomenout na model Galaxy M62. Ten i přesto, že patřil k těm dražším telefonům této řady, měl docela slušný prodejní úspěch. Na něj by mohl navázat i telefon Samsung Galaxy M42 5G, který dorazí na indický trh 28. dubna/apríla.

To, že bude telefon Samsung Galaxy M42 5G představen už za pár dnů potvrdila i indická pobočka Amazonu, kde má telefon už nyní svou produktovou stránku. Díky tomu můžeme zjistit, jaký bude mít Galaxy M42 design a také se dočteme něco málo o jeho parametrech. Co se vzhledu týče, tak v tomto případě výrobce upustil od „díry“ pro přední kameru a uložil ji do malého kapkovitého výřezu. Na zadním panelu najdeme čtvercový modul fotoaparátu se čtyřmi senzory.

Na stránkách Amazonu je potvrzeno, že telefon bude pohánět procesor Snapdragon 750G. Mohli bychom teoreticky počítat i s AMOLED displejem a do něj uloženým snímačem otisků. Ten totiž podle fotek nenajdeme ani na zadním panelu a ani na hraně telefonu. Amazon potvrdil i některé z funkcí, jako je Samsung Pay, Knox Security, Secure Folder, AltZLife a Content Suggestions. Další parametry Galaxy M42 jsou zatím v utajení, ale tipaři předběžně odhadují, že by se jeho cena mohla pohybovat mezi 270 až 335 dolary.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.