Televize od Xiaomi už dávno ovládly čínský trh a stihly si už podmanit i ten indický. Jen ten globální zatím odolává, ale především z důvodu nedostatečné dostupnosti. Mimo domácí trhy se totiž dostal jen zlomek výborných televizí Xiaomi, i když by s jejich cenami šly rozhodně na dračku. Občas se to ale povede a třeba taková 75″ Mi TV Q1 s QLED panelem a evropskou cenou 1300 euro určitě patří mezi parádní kousky. Dnes se ale v Číně předvedla nová levnější řada Mi TV EA 2022 a kdo ví, třeba se jednou dostane i do světa.

Nová řada televizí Xiaomi Mi TV EA 2022 je pořádně široká a zahrnuje plných sedm nových modelů. Na výběr je tak od malé 32″ úhlopříčky až po 75″ monstrum. Všechny modely sdílí podobný kovový unibody design a LCD panel s LED podsvícením a standardní 60 Hz obnovovací frekvencí. Liší se ale například rozlišením, kdy nejmenší 32″ kousek má jen HD Ready, dva větší pak FullHD a od 50″ modelů už se dostaneme konečně na moderní 4K rozlišení. Stejně tak pak mají 4K modely i o fous výkonnější čtyřjádrové procesory Amlogic oproti dvoujádrovým a více RAM.

Posledním rozdílem pak jsou reproduktory, kdy HD a FullHD modely mají stereo 2 x 8W DTS-HD reproduktory a 4K pak 2 x 10W DTS-HD s extra mikrofony pro hlasové ovládání. To je ale dostupné i skrze Bluetooth ovladač pro všechny kousky. Dále už se pak výbava neliší a televize mají třeba jen 2 x HDMI porty, single band Wi-Fi nebo Bluetooth. Systémem je pak poslední MIUI for TV 3.0.

Jde tedy o základní modely televizí, které rozhodně nesází na žádné extra pokročilé specifikace. Na druhou stranu jsou na výši ceny, protože nejvyšší 75-palcovou úhlopříčku pořídíte v přepočtu za 766 dolarů. To bychom si klidně nechali líbit i u nás.