Společnost Motorola neustále rozšiřuje svou produktovou řadu „G“. Už pár dnů víme, že do ní přibydou minimálně dva nové stroje a mělo by jít konkrétně o modely Moto G60 a Moto G40 Fusion. Ale očekává se i představní modelu Moto G20. My se dnes ale zaměříme na dva prvně jmenované telefony. Ty totiž nyní mají jednak potvrzeny svoje prodejní názvy a jednak už také znají termín svého představení.

Telefony Moto G60 a Moto G40 Fusion budou oficiálně představeny v Indii a na indickém Flipkartu už mají i svou produktovou stránku. Tam je potvrzen i termín představení, který je naplánován na 20. dubna/apríla na 12 hodin tamního času. Indická pobočka společnosti Motorola potvrdila uvedení těchto telefonů i na svém oficiálním twitterovém účtu.

Z upoutávky na Twitteru, ale především z Flipkartu můžeme potvrdit design obou telefonů a také některé z jejich hlavních parametrů. Oba telefony by měly mít velmi podobný, ne-li stejný design. Mírně širší rámečky kolem displeje, včetně docela široké brady. Oba budou mít „díru“ pro přední kameru ve středu horní části obrazovky. Oba budou mít také stejně koncipovaný modul hlavního fotoaparátu se třemi senzory.

Z hlavních a potvrzených parametrů můžeme vypíchnout například 6,8 palcový displej s FullHD+ rozlišením, obnovovací frekvencí a podporou HDR10+ u obou telefonů. Dalším společným parametrem je i procesor Snapdragon 732G. Moto G60 bude mít 32 MPix přední kameru a primární senzor hlavního fotoaparátu dostane 108 MPix. Moto G40 Fusion bude mít 16 MPix přední kameru a 64 MPix primární snímač zadní kamery. Dále je u obou telefonů potvrzena i 6000 mAh baterie s rychlým nabíjením se zatím nespecifikovaným výkonem. Ceny a další parametry budou známy příští týden.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.