Tak to vypadá, že čínský Huawei prostě v poslední době opravdu nemá štěstí skoro na nic. Jako by nestačily trvající fatální komplikace spojené s dopady amerického embarga. K tomu se momentálně ještě přidaly trable s globálním nedostatek čipů v podstatě pro cokoli a podle všeho ovlivní i plánované datum vydání špičkové řady Huawei P50. Ta se měla podle původních odhadů představit na konci března, ale jak už asi víte, tak jsme se nedočkali. A zákulisní zdroje spekulují, že si ještě chvíli počkáme.

Šéf Huawei slíbil nové telefony v rámci prvního pololetí, takže papírově mají ještě chvíli času. A podle všeho by to mohli i stihnout, protože je nejčastěji skloňován červnový termín. Podobný osud jako Huawei P50 asi potká i zbrusu nový chystaný tablet MatePad Pro 2. Ten je stále plánován na představení 20. dubna, ale někteří analytici také čekají posunutí data také na červnový termín. Samozřejmě je ale možné, že Huawei vše předvede v dubnu a pak jen posune reálnou dostupnost, která je stejně očekávaná zhruba někdy v září.

Oba tyto kousky už budou poháněny systémem HarmonyOS a Huawei jej také v červnu uvolní pro ostatní telefony. A firma určitě nemá skromné cíle, protože už před časem vyhlásila plány na 300 milionů zařízení s HarmonyOS v dohledné době. Každopádně bychom se ale měli aspoň nějakých novinek od Huawei dočkat v průběhu května, kdy by údajně měly být představeny nová sluchátka FreeBuds 4, stolní počítač nebo dětské chytré hodinky. Takže v podstatě nic zásadního a fandové značky si tak na opravdové těžké váhy budou muset ještě chvíli počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.