Fanoušci značky Honor už pomalu začínají být netrpěliví, protože čínská firma po osamostatnění od mateřského Huawei zatím navenek zrovna neperlí aktivitou. Je jasné, že kompletní odstřihnutí od dlouholetého vlastníka s sebou nese i pořádnou porci problémů a detailů k vyřešení. Ale i tak už by to pomalu chtělo nějaký ten další prodejní hit pro globální trhy, ale firma ukázala, že se s ní musí počítat. O jejich plánech do budoucna už jsme slyšeli poměrně hodně, ale často šlo jen o rámcové vize. Hlavním cílem spekulací je samozřejmě ohebný Honor Magic X.

Vývoj tohoto modelu už byl v podstatě oficiálně potvrzen a dokonce se hovoří, že by mělo jít hned o několik modelů této řady vydaných najednou. To ale zní poměrně velikášsky, protože i titáni jako Samsung, Huawei nebo Xiaomi vždy dávkovali nové ohebné kusy jen po jednom. Každopádně už máme černé na bílém plány na název tohoto telefonu a mělo by opravdu jít i Honor Magic X. Informace hovoří o využití ohebného panelu od Visionox a objevily se už dokonce i materiály o podpisu smlouvy na dodávky těchto displejů v hodnotě asi 63 milionů dolarů z prosince minulého roku.

Zásadním kamenem úrazu je ale datum představení, protože čas letí. Původní informace od zástupců Honor hovořily o vydání telefonu v druhém pololetí letošního roku, ale to by znamenalo maximálně červen. A to v současné situaci s nedostatkem čipů a váznoucími dodávkami nevypadá zrovna dvakrát reálně. Někteří lehce pesimističtí analytici tak nadhodili termín říjen / listopad, který vypadá mnohem realističtěji. Ostatně šéf Honoru nám slíbil nový high-end model řady Magic „ještě letos“…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.