Jsme na začátku druhého kvartálu letošního roku a ti z výrobců, kteří zatím nepředstavili všechny své letošní novinky by to mohli brzy napravit. Velmi očekávaná je například řada telefonů Asus ZenFone. Ta by měla mít letos pořadové číslo osm. To, že by už brzy mohlo dojít k jejich uvedení nasvědčuje i skutečnost, že jeden z nich právě prošel testy Geekbench. Jde o model Asus ZenFone 8 Mini.

O telefonu Asus ZenFone 8 Mini a vlastně i o modelu ZenFone 8 Flip se poprvé začalo mluvit už v polovině uplynulého měsíce. Konkrétně u modelu ZenFone 8 Mini se spekulovalo, že půjde o jeden z nejmenších telefonů s úhlopříčkou displeje 5,9 palce a rozlišením 2400×1080 pixelů. Nyní bychom mohli díky testovacímu výpisu Geekbench zjistit některé z dalších parametrů tohoto stroje. Ale mnoho jich nebude.

Testy telefon prošel s kódovým označením Asus_I006D. Vzhledem k tomu, že se o přístrojích řady Zenfone 8 mluvilo jako o vlajkových strojích, máme tu nenápadné potvrzení prémiového procesoru. Ve výpisu má označení „lahaina“, což signalizuje čipset Snapdragon 888. V testech jej doplnilo 16 GB operační paměti a systém Android 11. V Single-core testech získal telefon 1121 bodů a ve více jádrovém testu má skóre 3662 body. K těmto špičkovým parametrům bychom mohli připočíst i obnovovací frekvenci 120 Hz. Případně také 64 MPix snímač Sony IMX686 a senzor Sony IMX663. Pokud tedy všechno klapne bude Zenfone 8 Mini skutečně velmi kompaktní vlajkovou lodí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.