Čínská firma ZTE nám dnes předvedla dva nejvyšší modely jejich nové vlajkové řady telefonů, ale po základním modelu ZTE Axon 30 5G nikde ani stopa. Ve spojitosti s tímto telefonem se už totiž dlouho hovořilo ve spojitosti s novou generací technologie integrace senzoru selfie fotoaparátu přímo pod displej. Pesimisté se tak obávali, aby bídné prodejní výsledky předchůdce Axon 20 5G s první generací této technologie neovlivnily samotný příchod telefonu. Naštěstí se hned k celé věci vyjádřil šéf firmy Ni Fei a fandové tak mohou být v klidu.

Podle prezidenta ZTE je tak stále Axon 30 5G plánován a dočkat bychom se ho měli již velmi brzy. Vydání bylo odloženo, ale důvodem je prý hlavně současný nedostatek čipů na globálním trhu. Takže druhá generace revoluční technologie integrace fotoaparátu pod displej ohrožena není a telefon jí tak opravdu bude disponovat. Ostatně jsme už měli možnost vidět prototyp na veletrhu MWC v Šanghaji. Firma už také dopředu vyhlašuje, že by mělo jít se druhou generací o masivní krok vpřed a vyřešeny by měly být už prvotní dětské nemoci.

Kromě tohoto potvrzeného detaily je ale přesná výbava telefonu zahalena tajemstvím, i když analytici očekávají také procesor Snapdragon 888, který mají dnes představení sourozenci. Na druhou stranu Axon 20 5G měl loni jen midrange procesor a možné je tak cokoliv. I když logicky by tento krok opět příliš nedával smysl. Zatím si netroufáme odhadnout datum představení základní verze ZTE Axon 30 5G, ale přikláněl bych se k řádu spíše týdnů, než měsíců. A určitě bude tento kousek dostupný i globálně, protože to si firma určitě nenechá ujít.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.