Společnost TCL včera přesně podle plánu oficiálně představila další čtyři telefony ze své řady TCL 20. Jde o modely TCL 20 Pro 5G, 20L, 20L Plus a 20S. Tímto doplnily telefony TCL 20 5G a 20 SE, které byly uvedeny v lednu/januári letošního roku. Nejzajímavějším modelem z těch včera představených je TCL 20 Pro 5G, takže se na něj podíváme nejdříve.

TCL 20 Pro 5G

Jde o nejvybavenější telefon v celé řadě. Parametry sice spíš spadá do střední třídy, ale má i některé prémiové specifikace. Tomu odpovídá i jeho cena, kterou společnost TCL pro evropský trh nastavila na 549 euro. Prodeje začínají dnes ve Velké Británii a v nabídce jsou dvě barevné varianty Moondust Grey a Marine Blue.

Displej telefonu je typu AMOLED a má úhlopříčku 6,67 palce. Rozlišení je FullHD+. Určitou zajímavostí je přítomnost čipu Pixelworks, který převádí SDR videa do formátu HDR, a to v reálném čase. Výrobce chce tímto svůj nový telefon odlišit od ostatních ve středním segmentu a nabídnout uživatelům kvalitní obraz.

K telefonům střední třídy tento model přiřadilo použití procesoru Snapdragon 750G se 6 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4500 mAh a podporuje nabíjení s výkonem 15 W. Operačním systémem je Android 11. Hlavní fotoaparát je osazen čtyřmi senzory s rozlišením 48 MPix, 16 MPix, 5 MPix a 2 MPix. Je zde širokoúhlý objektiv se záběrem 123°, makro objektiv a snímač hloubky ostrosti. Přední kamera má rozlišení 32 MPix.

TCL 20L, 20L Plus a 20S

U těchto modelů je nutno podotknout, že 20S a 20L Plus mají stejné parametry kromě procesoru, který výrobce v případě 20S nespecifikoval. Navíc tento model je exkluzivně určen pro americký trh. Další podrobnosti budou uvedeny v příštím týdnu.

I tyto telefony parametry spadají do střední třídy. Model 20L má stejnou velikost displeje jako 20 Pro 5G s tím rozdílem, že v tomto případě je obrazovka typu LCD. Pohání jej procesor Snapdragon 662, který doplnily 4 GB operační paměti a 64/128 GB interního úložiště. Hlavní fotoaparát má čtyři snímače, kdy ten primární má rozlišení 48 MPix. Přední kamera má 16 MPix. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu 18 W nabíjení. Snímač otisků je uložen na hraně a operačním systémem je Android 11. Cena na evropském trhu je nastavena na 229 euro.

Telefon TCL 20L Plus má v podstatě stejné parametry. Snad jediným rozdílem je rozlišení primárního senzoru hlavního fotoaparátu, který dostal 64 MPix. Navýšena byla i kapacita pamětí, a to na 6 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Přidána byla i funkce Super Bluetooth, která umožní připojit telefon ke čtyřem audio zařízením zároveň. Evropská cena je 269 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.