Společnost Sony už od konce loňského roku upozorňuje na to, že připravuje kompaktní telefon Sony Xperia 10 III. Naposledy jsme jej zaregistrovali v únoru/februári letošního roku, kdy prošel testy Geekbench. Pak se o tomto telefonu příliš nemluvilo a nyní byl bez předchozího upozornění představen.

Design a displej

Sony Xperia 10 III je kompaktním telefonem střední třídy a navíc má i podporu 5G. A přiznejme si, že takových telefonů na trhu moc není. Pojďme se proto podívat na jeho parametry a design. Co se vzhledu týče, telefon nijak výrazně nevybočuje z designové linie, kterou známe i u jiných přístrojů japonského výrobce. Hlavní změny a vylepšení se ale odehrávají uvnitř. OLED displej má úhlopříčku 6 palců, rozlišení 2520×1080 pixelů a obnovovací frekvenci 60 Hz. Poměr stran je 21:9 a barevný gamut DCI-P3 dosáhl na 97 %. Obrazovku chrání sklo Gorilla Glass 6.

Další parametry

Výrobce u tohoto stroje sáhl po procesoru Snapdragon 690, který podporuje 5G sítě a doplnil jej 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. To lze dále rozšířit pomocí microSD karty až na 1 TB. Baterie má relativně slušnou kapacitu 4500 mAh, navíc podporuje i rychlé nabíjení s výkonem 30 W. Snímač otisků prstů je uložen na hraně telefonu. Konektivitu zastupuje 5G (sub-6 GHz), 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 ac (2,4 GHz/5 GHz), Bluetooth 5.1, GPS, GLONASS, NFC, USB-C a 3,5 mm audio jack. Telefon má odolnost podle certifikací IP65 a IP68. Operačním systémem je Android 11.

Foto výbava, cena a dostupnost

Přední 8 MPix kamera je uložena v horním rámečku, který je zhruba stejně široký jako brada. Má světelnost f/2.0 a může fungovat jako širokoúhlý objektiv se záběrem 78°. Hlavní fotoaparát je trojitý a je uložen v oválném úzkém a vertikálním modulu v levé horní části zad. Tvoří jej 12 MPix a dvakrát 8 MPix snímače. Najdeme zde širokoúhlý objektiv a teleobjektiv s až 10× hybridním zoomem.

Sony Xperia 10 III bude nabízen v barvě černé, bílé, modré a růžové. Na trh by se měl dostat letos v létě a jeho cena bude zveřejněna krátce před zahájením prodejů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.