Možná si vzpomenete na začátek tohoto měsíce, kdy se spekulovalo o tom, že společnost Samsung chce uzavřít partnerskou smlouvu s Olympusem. Díky tomu bychom se mohli u chystaných telefonů Galaxy dočkat velmi dobře vybavených fotoaparátů. Jedním z prvních takových by mohl být model Samsung Galaxy S22.

Nakonec spolupráce výrobců telefonů s výrobci fotoaparátů není dnes už ničím neobvyklým. Huawei spolupracuje na optice pro své fotoaparát se společností Leica, Nokia a Sony mají v tomto směru jako partnera společnost Zeiss. A čerstvě OnePlus uzavřel partnerství se společností Hasselblad. Takže ani partnerství Samsungu s Olympusem není překvapením. Partnerství by ale mělo být podle posledních informací uzavřeno v průběhu letošního roku, takže první telefony s optikou Olympus bychom mohli čekat až v řadě Samsung Galaxy S22.

Samozřejmě tato spolupráce je výzvou pro mnohé tipaře a designéry, takže i na síti už můžeme najít první renderované snímky konceptu telefonu Galaxy S22. Jeden z nich se objevil na stránkách LetsGoDigital. Koncept telefonu pochází z dílny designera Technizo Concept s tím, že fotoaparát Olympus u tohoto telefonu by mohl mít rozlišení 200 Mpix. Vzhledem k tomu, že na renderech je primární senzor obrovský, mělo by se tedy rozlišení 200 Mpix týkat jen jeho.

Velký objektiv by měl znamenat velkou světelnost, což by razantně zlepšilo foto výstupy pořizované za tmy nebo velmi špatného osvětlení. Je také možné, že společnost Olympus přispěje svými zkušenostmi i na dalších vylepšeních fotoaparátu. Mohlo by jít například o kalibraci barev a nebo samotné zpracování snímků. Ovšem zatím jde jen o koncept a nepotvrzené odhady. Takže je jako vždy berme s rezervou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.