Čínské Realme se začíná čím dál tím více roztahovat na světových trzích a leckde už znatelně soupeří v kategoriích s dříve dominantními modely Redmi / Xiaomi. Střední třída je prostě jejich královstvím a výhledově podle posledních zpráv plánují další model pro tento segment. Alespoň podle informací čínského serveru MyDrivers a teoreticky by se mělo konkrétně jednat o model řady „Q“. A některé parametry Realme Q3 vypadají zajímavě, protože by mělo dojít třeba na procesor Dimensity 1100 nebo displej s vysokou obnovovací frekvencí.

Právě čipset Mediatek Dimensity 1100 vypadá pro střední třídu velmi slibně, protože podle prvních ohlasů slibuje multi-core výkon překonávající Snapdragon 870. Je totiž postaven na 6mm EUV litografií a samozřejmě podporuje i 5G sítě. Teoreticky by ale jeho cena měla být znatelně nižší, než konkurence od Qualcommu. Ve spojitosti s Realme Q3 se tak hovoří o ceně zhruba kolem 2000 juanů, tedy v přepočtu asi 300 dolarů. To je na vyšší střední třídu stále velmi solidní cenovka a Realme by tak mohli zatopit dalším velkým jménům na trhu.

Realme Q3 má navíc mít displej se 120 Hz obnovovací frekvencí, i když zatím bohužel není jasné, zda půjde o AMOLED nebo jen LCD panel. Vzhledem k ceně bych se asi přikláněl k levnějšímu řešení, ale Realme dokázali už v minulosti v podobných ohledech překvapit. Zdroje hovoří také o 4500 mAh kapacitě baterie a 65W nabíječce v balení. Kromě toho také o vnitřní paměti UFS3.1, použití LPDDR4X RAM, čtyř senzorech fotoaparátu nebo přítomnosti Wi-Fi 6 či Bluetooth 5.2. Prostě a jednoduše to nezní špatně, takže třeba má Realem nachystán další prodejní hit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.