Notebooky a tablety od čínského Chuwi jsou našim čtenářům určitě dostatečně známé. Značka je jedním z expertů na tyto kategorie, i když se u mnoha produktů určitě nejedná zrovna o high-end kusy. Zastaralé komponenty patřily donedávna k hlavním výtkám v souvislosti s jejich notebooky, ale časy se mění. Chuwi totiž nedávno podepsali partnerskou smlouvu přímo s Intelem, takže mají konečně přímý přístup i k aktuálním technologiím. Důkazem toho je i nadcházející model notebooku CoreBook Xe se zajímavými parametry a také i bonusovou $100 slevou.

Chuwi CoreBook Xe je jedním z prvních modelů se samostatnou grafikou Intel Iris Xe Max. Ta nabídne 4 GB vlastní paměti LPDDR4X, 96 výpočetních jednotek se 768 shadery a takt 1.65 Ghz. Výkonem by měla překonávat nVidia MX350 a často i MX450. Jde tak o velmi solidní základ. To stejné se dá říct i o procesoru Core i5-10210U, který doplní 8 GB DDR4 RAM a 512 GB PCIe SSD disk. Notebook by měl být celokovový s 15.6-palcovým FullHD IPS displejem a za zmínku stojí i nadprůměrná 90Wh baterie. Z prvních obrázků je vidět i velmi slušné portové vybavení se 3x USB 3.0, jedním USB Type-C nebo HDMI.

Do reálných prvních prodejů by se měl Chuwi CoreBook Xe dostat už za necelý týden 20. dubna a cena rozhodně nevypadá špatně. První zákazníci totiž budou mít možnost jej pořídit jen za 599 dolarů a nádavkem dostanou i brašnu zdarma. Stačí se jen se svým mailem přihlásit k odběru novinek na oficiálních stránkách Chuwi. Dodávky samotného notebooku by měly být odesílány od 15. května pomocí DHL Express, takže nejde o žádné přehnaně optimistické předčasné předprodeje. Na první pohled určitě zajímavé.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.