Značka Realme letos představila už poměrně dost telefonů od těch vlajkových až po přístroje střední či základní třídy. Dokonce se nyní chystá na další rozšíření řady Realme 8 a plánuje uvedení těchto telefonů, tentokrát ale s podporou 5G sítí. Navíc se na stránkách Tenaa objevil další telefon, který má kódové označení RMX2205. Údajně by mohlo jít o model Realme 8i.

Co se finálního názvu chystaného telefonu týče, není samozřejmě potvrzen. Spekuluje se i o tom, že tento model by se mohl s názvem Realme 8i prodávat na indickém trhu a možná i na některých dalších. Ovšem někteří tipaři se domnívají, že by mohlo jít i o některý z telefonů chystané řady „Q“, u kterých se očekává, že jeden z nich bude osazen procesorem Dimensity 1100. Pojďme se ale podívat, co o modelu RMX2205 říká certifikační výpis Tenaa.

Snímky telefonu naznačují, že zřejmě bude mít displej typu AMOLED s integrovaným snímačem otisků. Jeho úhlopříčka je 6,43 palce a rozlišení by mělo být FullHD+. Na zadním panelu je velký nápis „Dare to Leap“ a obdélníkový modul hlavního fotoaparátu. Rozměry přístroje jsou 158,5×73,3×8,4 mm. Baterie by měla mít kapacitu 4400 mAh a operačním systémem bude Android 11. Výrobce by měl v tomto případě použít procesor z dílen MediaTek s integrovaným modemem 5G, což by mohl být již zmíněný Dimensity 1100. Tento čipset zatím používají jen telefony Vivo X60t a Vivo S9, které jsou momentálně dostupné jen na čínském trhu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.