Ať už se nám to líbí nebo ne, tak má Apple obrovský vliv na celou evoluci a změny v mobilním průmyslu a obvykle diktují minimálně designové trendy. Proto dnešní novinky příliš nepotěší příznivce kompaktní velikosti mobilních telefonů. Slavný čínský analytik Ming-Chu Kuo se totiž rozhovořil na téma budoucích řad iPhonů a z pohledu do historie se mýlí jen velmi zřídka. Od příštího roku totiž údajně jablečné impérium zcela vynechá variantu Mini, protože její prodeje jsou výrazně za očekáváními. A konkurence s Androidy si tak jistě velmi rozmyslí vůbec do sféry kompaktních telefonů zasahovat.

Změny v jablečné strategii by se měly týkat řady iPhone 14 od roku 2022, takže letošní modely by ještě neměly být zasaženy. Ale firma už dopředu vyhlásila, že iPhone 13 Mini se bude vyrábět ve výrazně menších objemech, protože se prostě nečeká vysoký zájem. Bude tak normalizovaná velikost všech nových telefonů, jak základní iPhone 14 , tak 14 Pro budou mít dvě varianty. Jednu se 6.1-palcovým a další se 6.7-palcovým displejem. Pan Kuo také předpovídá zmenšení ohavného „vykousnutí“ displeje pro potřeby Face ID zhruba o 10 % a přechod na fotoaparát pod displejem v roce 2023.

Zásadní změnou ale prý mají projít fotoaparáty a iPhone 14 Pro by poprvé měl opustit „nízké“ hodnoty megapixelů hlavního fotoaparátu. Očekává se totiž použití 48 Mpx senzoru s 4v1 pixel binningem a výslednými obřími 2.5μm pixely. Ale to je opravdu až hudba budoucnosti, protože iPhone 13 si příští rok údajně stále ještě zachová 12 Mpx hlavní senzor, i když se 2.0μm velikostí pixelů Pro porovnání, současná generace má také 12 Mpx, ale jen 1.7μm pixely. V roce 2022 se také dočkáme poprvé i jablečné podpory 8K rozlišení u videa. Že by měly špičkové Androidy opravdu technologický náskok ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.