Nové tablety od Xiaomi začínají každým dnem dostávat stále reálnější kontury a podle všeho by řada Mi Pad 5 měla mít hned trojici modelů. To ale nejsou dnešní aktuální novinky, protože o tom už jsme informovali včera. Dnes ale šikulové stojící za twiterrovým účtem @xiaomiui přinesli další nové informace, pocházející z rozpitvaného zdrojového kódu aktuálního systému MIUI. A jde o velmi zajímavá zjištění, která také ledacos vysvětlují. Chystané tablety Xiaomi to opravdu berou velmi vážně a určitě nepůjde jen o jedny z mnoha.

Pro začátek se vyjasnily včerejší informace ohledně displeje s rozlišením 2560 x 800 pixelů. Všeobecně se předpokládalo, že se jedná o překlep a správná hodnota má být 2560 x 1600 pixelů. To ale není zcela přesné, protože tablety mají mít novou „Dual C-PHY“ technologii využití dvou displejových panelů hned vedle sebe. Výsledkem je pak větší displeje s poměrem stran 16:10, který je ale lépe připravený pro VR využití. A nové tablety by právě měly kromě jiného podporovat i pokročilé VR headsety. To je zásadní velmi příjemná novinka z tábora Xiaomi.

Hovoří se také o speciálním klávesnicovém systému a podpoře dotykového pera (stylusu), takže využití tabletů bude mnohem širší než předtím. Všechny procesory by údajně měly být z rodiny Snapdragon 8xx a přímo vyvráceno bylo spekulované využití Snapdragonu 780. Jedinou mírně nepříjemnou (i když očekávanou) novinkou je prvotní soustředění na domácí čínský trh, takže na globální verzi si asi podobně jako u Mi 11 budeme muset chvíli počkat. A vzhledem k soustředění Xiaomi na high-end bude možná výrazně vyšší i cena Mi Pad 5. Ale stále můžeme doufat.