Velmi infekční nákaza se šíří dále a „pacient nula“ Apple se jen může škodolibě smát. Ano, hovoříme o dalším nešvaru propagovaném jablečnou korporací, který se bohužel přenesl i na pole dalších výrobců telefonů. Po Samsungu a Xiaomi tak ohlásil plánované odstranění nabíječek z balení mobilních telefonů i Huawei. Jedním z důvodů Huawei je prý nedostatek čipů pro nabíječky, tak aspoň nesahají po zcela absurdních pseudo-ekologických vysvětleních. Nedávná kalkulace expertů totiž jednoznačně ukázala, kolik milionů dolarů tah Applu reálně ušetřil a primární důvod je tak nasnadě.

Podle zákulisních zdrojů plánuje Huawei odstranit nabíječky z balení řad Nova 8, případně Mate 40. A s velkou pravděpodobností by se mělo vše týkat i chystaných vlajkových modelů řady Huawei P50. Zatím není jasné, zda se toto rozhodnutí bude týkat jen domácího čínského trhu, nebo zda dojde i na globální zákazníky. Ostatně třeba takové Xiaomi Mi 11 bylo v Číně už také oficiálně nabízeno bez nabíječky. Fanouškovský odpor proti tomuto tahu evidentně u velkých firem naráží na hluché uši a pravděpodobně tak časem budou následovat i další značky.

A když už jsme u Huawei, tak můžeme zmínit i novinky ze včerejší konference Global Analyst Conference 2021 v Šen-čenu. Tam vystoupil i současný šéf firmy Xu Zhijun, který se vyjádřil k několika zásadním otázkám. Pro začátek potvrdil, že firma disponuje větší zásobou čipů, než se původně očekávalo, takže jejich proud výroby telefonů jen tak nevyschne. Zároveň ale také prohlásil, že neočekává brzkou změnu ve věci amerického embarga a že cíl mobilní divize pro rok 2021 bude opět pravděpodobně jen přežití. Naznačil ale velké investice do čínské výroby čipů na domácí půdě z mnoha stran.