Tablety po několika hubených letech zažívají od loňského roku svůj návrat na scénu. Díky mnohým lockdownům, dětem na distanční výuce a pandemii se z nich stalo žádané zboží. Proto není divu, že mnozí výrobci po letech oprášili jejich výrobu. Své nové tablety připravuje například společnost Xiaomi a také Lenovo. Ani společnost Samsung nechce stát v koutě a posílá na čínskou certifikaci Tenaa svůj tablet Samsung Galaxy Tab A7 Lite.

Nutno dodat, že chystaný tablet Samsung Galaxy Tab A7 Lite by v rámci produktové řady „A“ mohl navázat na prodejní úspěchy modelu Galaxy Tab A7, který patří mezi nejprodávanější tablety s Androidem. Slovo Lite v názvu by navíc mohlo naznačit, že půjde opravdu o cenově dostupné zařízení. Na trh by se podle informací z minulého měsíce mohl dostat v červnu/júni. A díky výpisu Tenaa se můžeme mrknout na jeho design a některé parametry.

Snímky Galaxy Tab A7 Lite ukazují, že nový tablet bude mít v podstatě stejný design jako jeho starší bratr Galaxy Tab A7. Měl by mít jednu kameru na zadním panelu a druhou na čelním panelu. Měl by mít i baterii se slušnou kapacitou 5000 mAh. Operačním systémem by měl být Android 11 s nadstavbou One UI 3.1. Rozměry zařízení by podle Tenaa měly být 212,5×124,7×8 mm. Displej by měl být typu LCD a jeho úhlopříčka by měla dosáhnout na 8,7 palce. Na postu procesoru bychom měli najít Helio P22T. Doplní jej 3 GB operační paměti. Díky certifikaci Bluetooth víme, že tabletu by neměla chybět podpora Bluetooth 5.0, dále pak 3,5 mm audio jack, port USB-C a 15 W nabíjení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.