Značka Realme se během své poměrně krátké existence dostala mezi přední zástupce mobilních technologií. I když by se mohlo zdát, že se soustředí jen na výrobu chytrých telefonů, nositelností a dalších gadgetů, své místo hledá i na poli komerčního využívání 5G sítí. Ostatně jejich vlajkové telefony a vlastně i přístroje střední třídy 5G podporují. Dokonce se chystá přidat podporu těchto sítí i na telefony, které už na trhu jsou a podporují jen 4G.

Podle tiskové zprávy generálního ředitele značky Realme, pana Sky Li, chtějí globálně podpořit vývoj a výzkum 5G sítí. A proto budou investovat nemalou částku 30 milionů dolarů na zřízení sedmi center po celém světě. Ta by měla přispět k urychlení komercializace 5G. Li doslova uvádí, že se značka chce stát popularizátorem 5G na globální scéně.

Realme má proto v plánu orientaci na 5G produkty, které budou nejen kvalitní, ale cenově dostupné. V příštích dvou letech chtějí mít ve svém portfoliu až 70 % takových produktů. Chtějí se také zaměřit na mladší generaci na trzích v Indii, jihovýchodní Asii a v Evropě.

Dále Li potvrdil, že v budoucnu chtějí zřídit deset pop-up obchodů se zážitkovými zónami pro mladé uživatele z generace Z. Ti si budou moci vyzkoušet technologii 5G v cloudových hrách a při využití AR. Značka chce také intenzivně spolupracovat s telekomunikačními operátory, internetovými providery a vývojáři aplikací na nových možnostech využívání 5G. V neposlední řadě by rádi podpořili trh AIoT a ještě letos chtějí na trh dostat více než stovku takových produktů. Nám uživatelům nezbývá než doufat, že se Realme tyto smělé vize podaří naplnit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.