Značka Realme se během své poměrně krátké existence dostala mezi přední zástupce mobilních technologií. I když by se mohlo zdát, že se soustředí jen na výrobu chytrých telefonů, nositelností a dalších gadgetů, své místo hledá i na poli komerčního využívání 5G sítí. Ostatně jejich vlajkové telefony a vlastně i přístroje střední třídy 5G podporují. Dokonce se chystá přidat podporu těchto sítí i na telefony, které už na trhu jsou a podporují jen 4G.

Podle tiskové zprávy generálního ředitele značky Realme, pana Sky Li, chtějí globálně podpořit vývoj a výzkum 5G sítí. A proto budou investovat nemalou částku 30 milionů dolarů na zřízení sedmi center po celém světě. Ta by měla přispět k urychlení komercializace 5G. Li doslova uvádí, že se značka chce stát popularizátorem 5G na globální scéně.

Realme má proto v plánu orientaci na 5G produkty, které budou nejen kvalitní, ale cenově dostupné. V příštích dvou letech chtějí mít ve svém portfoliu až 70 % takových produktů. Chtějí se také zaměřit na mladší generaci na trzích v Indii, jihovýchodní Asii a v Evropě.

Dále Li potvrdil, že v budoucnu chtějí zřídit deset pop-up obchodů se zážitkovými zónami pro mladé uživatele z generace Z. Ti si budou moci vyzkoušet technologii 5G v cloudových hrách a při využití AR. Značka chce také intenzivně spolupracovat s telekomunikačními operátory, internetovými providery a vývojáři aplikací na nových možnostech využívání 5G. V neposlední řadě by rádi podpořili trh AIoT a ještě letos chtějí na trh dostat více než stovku takových produktů. Nám uživatelům nezbývá než doufat, že se Realme tyto smělé vize podaří naplnit.