Od letošního ledna/januára se čile spekuluje o tom, že je v přípravách první herní telefon Redmi. Ovšem informací o něm dosud není tolik, abychom mohli nějak blíže specifikovat parametry, které bude telefon mít. Dokonce, i když tipři své odhady mají, není jasné, kdy přesně bude tento telefon představen. Přesto dnes můžeme říci, že k jistému posunu došlo. Redmi totiž potvrdila to, o čem se už od začátku měsíce šušká.

Tím je termín, kdy bude herní telefon Redmi představen. Na čínském Weibo se objevil jednoduchý teaser, který potvrdil, že k představení nového herního stroje dojde na konci dubna/apríla. Kromě toho i CEO Redmi, pan Lu Weibing, sdělil na čínské síti proč se rozhodli vypustit na trh svůj první herní telefon a také naznačil, co bychom od něj mohli očekávat.

Podle Weibinga je mobilní hraní her v současné době na vrcholu zájmu mladých uživatelů. Odhaduje, že až 70 % majitelů telefonů Redmi je mladých a hraním her tráví spoustu času. Přesně z toho důvodu se rozhodli vytvořit svůj první herní telefon. Vzhledem k tomu, že většina vlajkových herních strojů je poměrně drahá, bude jejich první herní stroj určen těm, kteří chtějí hrát na telefonu hry, ale zároveň jej používat také jako běžný telefon.

Herní telefon Redmi by měl být podle Weibinga velmi tenký a lehký a zároveň bude splňovat parametry vlajkových lodí. Slíbil také, že zachovají tradici dobrého poměru cena/výkon. Tipaři odhadují, že právě proto zde bude použit procesor Dimensity 1200. Dále se očekává plochý OLED displej, baterie s kapacitou 5000 mAh a 65 W nabíjení. Cena by se mohla pohybovat mezi 305 až 380 dolary.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.