Značka Motorola pod křídly čínského Lenova je v poslední době na trhu velmi aktivní a brzy bychom se měli dočkat další dvojice jejich telefonů. Konkrétně má jít o Moto G60 a Moto G40 Fusion, které by měly sdílet poměrně velkou část parametrů. V obou případech půjde o telefony střední třídy a dá se tak čekat slušná cena, protože Motorola je v obvykle v cenové politice rozumná. Oba nové kousky by také podle dostupných informací měly být k dispozici na většině globálních trhů, takže možná nakonec zabloudí i do našich končin.

A už se samozřejmě na internetu vynořily i jejich parametry, které jasně odkazují na střední třídu, možná dokonce nižší střední. Příjemným překvapením jsou zprávy o 120 Hz obnovovací frekvenci displeje, i když se asi nedá očekávat AMOLED panel a budeme se muset spokojit s LCD. Každopádně půjde o velký 6.78-palcový displej s designovým „průstřelem“, i když některé zdroje hovoří o zastaralém kapkovitém vykousnutí . Výkon má zajišťovat platforma Snapdragonu 732G, kterou doplní až 6 GB RAM a 128 GB vnitřní UFS 2.1 paměti.

Hlavním rozdílem mezi telefony by tak měla být jako obvykle foto-výbava. Moto G60 má údajně nabídnout trojitý zadní fotoaparát se 108 Mpx + 8 Mpx + 2 Mpx senzory a Moto G40 Fusion pak o fous nižší kombo 64 Mpx + 8 Mpx + 2 Mpx. Stejně tak selfie kamerky by se měly lišit ve 32 Mpx a 16 Mpx rozlišení, samozřejmě ve prospěch G60. Oba telefony by ale rukou nerozdílnou měly dostat nadprůměrnou 6000 mAh kapacitu baterie a 20W nabíjení. Systémem pak má být samozřejmě Android 11 a telefony mají mít i speciální hardwarové tlačítko pro Google Assistant.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.