Masivní nárůst zájmu o tablety a notebooky zapříčiněný pandemií, lockdowny a s nimi spojenými radostmi samozřejmě nemohl uniknout velkým jménům mobilního průmyslu. Proto se nedávno objevily informace o oživení řady Xiaomi Mi Pad, jehož pátá generace by se prý měla ukázat již velmi brzy. Původně se dokonce čekalo, že se představí spolu s Mi 10 Ultra, ale to bylo asi přece jen zbytečně optimistické. Poslední informace ale hovoří o tom, že by řada tabletů Xiaomi Mi Pad 5 měla být rozsáhlejší, než se očekávalo.

Leakster @xiaomiui totiž přinesl informace až o trojici chystaných nových tabletů Xiaomi a logickou dedukcí se asi dá čekat, že budou všechny součástí rodiny Mi Pad 5. A detaily ohledně nových modelů jsou poměrně výživné, protože se s parametry zrovna nešetří. Trojice tabletů by měla sdílet valnou část specifikací, i když osobně očekávám rozdíly v úhlopříčce. Kódová jména „Enuma“, „Elish“ nebo „Nabu“ nám toho sice mnoho neřeknou, ale obecně se očekává, že hlavní model by měl nabídnout 11-palcovou úhlopříčku displeje.

Mělo by se jednat o IPS panely se 120 Hz obnovovací frekvencí, 410 nity jasu a rozlišením 2560 x 1600 pixelů (téměř jistě 1600 namísto uváděných 800). Rozdílné budou také procesory, protože dvojice by měla dostat do vínku Snapdragon 870 a nejnižší model pak Snapdragon 860. Spekuluje se také vždy o čtveřici fotoaparátů, buď se 48 Mpx nebo 12 Mpx hlavním senzorem dle modelu. A za zmínku určitě stojí i podpora NFC, čtveřice reproduktorů, bezdrátové nabíjení vysoká kapacita baterie nebo super rychlé drátové nabíjení. No, bude to ještě zajímavé.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.