Masivní nárůst zájmu o tablety a notebooky zapříčiněný pandemií, lockdowny a s nimi spojenými radostmi samozřejmě nemohl uniknout velkým jménům mobilního průmyslu. Proto se nedávno objevily informace o oživení řady Xiaomi Mi Pad, jehož pátá generace by se prý měla ukázat již velmi brzy. Původně se dokonce čekalo, že se představí spolu s Mi 10 Ultra, ale to bylo asi přece jen zbytečně optimistické. Poslední informace ale hovoří o tom, že by řada tabletů Xiaomi Mi Pad 5 měla být rozsáhlejší, než se očekávalo.

Leakster @xiaomiui totiž přinesl informace až o trojici chystaných nových tabletů Xiaomi a logickou dedukcí se asi dá čekat, že budou všechny součástí rodiny Mi Pad 5. A detaily ohledně nových modelů jsou poměrně výživné, protože se s parametry zrovna nešetří. Trojice tabletů by měla sdílet valnou část specifikací, i když osobně očekávám rozdíly v úhlopříčce. Kódová jména „Enuma“, „Elish“ nebo „Nabu“ nám toho sice mnoho neřeknou, ale obecně se očekává, že hlavní model by měl nabídnout 11-palcovou úhlopříčku displeje.

Mělo by se jednat o IPS panely se 120 Hz obnovovací frekvencí, 410 nity jasu a rozlišením 2560 x 1600 pixelů (téměř jistě 1600 namísto uváděných 800). Rozdílné budou také procesory, protože dvojice by měla dostat do vínku Snapdragon 870 a nejnižší model pak Snapdragon 860. Spekuluje se také vždy o čtveřici fotoaparátů, buď se 48 Mpx nebo 12 Mpx hlavním senzorem dle modelu. A za zmínku určitě stojí i podpora NFC, čtveřice reproduktorů, bezdrátové nabíjení vysoká kapacita baterie nebo super rychlé drátové nabíjení. No, bude to ještě zajímavé.