Poměrně hodně dlouho se mluví o tom, že společnost Xiaomi rozšíří svou řadu Mi Mix o model Xiaomi Mi Mix 4. Zatím jsme se ale dočkali jen koncepčního modelu Mi Mix Alpha, který se na trh vůbec nedostal a také skládacího modelu Mi Mix Fold. Ten byl představen na konci minulého měsíce a aspoň v Číně se prodává velmi dobře.

Tipaři ale stále doufají, že letos by snad už konečně mohl na trh dorazit i telefon Xiaomi Mi Mix 4. V souvislosti s tím se na síti čas od času objevují informace o jeho parametrech. Proto se více než po měsíci opět podíváme na to, co bychom mohli od Mi Mix 4 čekat. Pro informaci si zajdeme na Twitter, kde tipař Ice Universe některé dřívější odhady potvrdil a přidal i něco navíc. Tím navíc je především renderovaný snímek telefonu.

I nový render potvrzuje, stejně jako tipař, přední kameru pod displejem. Pokud tedy všechno klapne, byl by to první telefon Xiaomi s touto technologií. Displej je bezrámečkový, dokonce i brada je téměř nulová. Obrazovka je na hranách zakřivená. Tipař také slibuje další nové technologie, ale neuvádí o jaké přesně by mělo jít. Podle jiných zvěstí se očekává i použití procesoru Snapdragon 888, QHD+ rozlišení displeje a 120 Hz obnovovací frekvence. Snímač otisků prstů by měl být integrován do obrazovky a údajně by mohl fungovat také jako senzor tepové frekvence. Kapacitu baterie sice zatím tipaři neodhadli, ale tvrdí, že bude podporovat super rychlé nabíjení, a to jak to kabelové, tak i bezdrátové. A nemělo by prý chybět ani reverzní nabíjení. Stále se ale bavíme jen v rovině spekulací. Nic není potvrzeno a není potvrzeno ani to, zda Xiaomi opravdu tento telefon pustí letos na trh.