Společnost Samsung by měla letos představit dva skládací nové telefony. Půjde o modely Samsung Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 2. Na síti se doposud o obou strojích objevovaly jen kusé informace. Víme tedy snad jen to, že Z Fold 3 by měl mít stejnou cenu jako jeho předchůdce Fold 2. A u véčkového modelu Z Flip 2 tipaři odhadují, že by měl dostat duální baterii.

Podle původních odhadů by měly být skládací telefony Samsung Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 2 oficiálně představeny ve druhé polovině letošního roku. Na síti se ale nyní objevila informace, že Samsung chce podobně jako u vlajkové řady Galaxy S21 představovačku posunout na dřívější termín. Podle jihokorejských stránek TheElec by se uvedení mělo přesunout ze září/septembra už na červenec/júl.

Ve zprávě je také uvedeno, že s nejvyšší pravděpodobností budou oba skládací telefony představeny současně na jedné akci. Je také pravděpodobné, že vzhledem k stále nekončící pandemii koronaviru proběhne akce online a bude streamována na sociálních sítích. Posun představení na dřívější termín je možná způsoben i tím, že Samsung už letos žádné další vlajkové stroje nepředstaví. Uvedení Galaxy Note 21 bylo zrušeno z důvodu nedostatku čipsetů. Proto by právě červencové představení skládacích telefonů mohlo důstojně odstartovat druhou polovinu roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.