Společnost Samsung by měla letos představit dva skládací nové telefony. Půjde o modely Samsung Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 2. Na síti se doposud o obou strojích objevovaly jen kusé informace. Víme tedy snad jen to, že Z Fold 3 by měl mít stejnou cenu jako jeho předchůdce Fold 2. A u véčkového modelu Z Flip 2 tipaři odhadují, že by měl dostat duální baterii.

Podle původních odhadů by měly být skládací telefony Samsung Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 2 oficiálně představeny ve druhé polovině letošního roku. Na síti se ale nyní objevila informace, že Samsung chce podobně jako u vlajkové řady Galaxy S21 představovačku posunout na dřívější termín. Podle jihokorejských stránek TheElec by se uvedení mělo přesunout ze září/septembra už na červenec/júl.

Ve zprávě je také uvedeno, že s nejvyšší pravděpodobností budou oba skládací telefony představeny současně na jedné akci. Je také pravděpodobné, že vzhledem k stále nekončící pandemii koronaviru proběhne akce online a bude streamována na sociálních sítích. Posun představení na dřívější termín je možná způsoben i tím, že Samsung už letos žádné další vlajkové stroje nepředstaví. Uvedení Galaxy Note 21 bylo zrušeno z důvodu nedostatku čipsetů. Proto by právě červencové představení skládacích telefonů mohlo důstojně odstartovat druhou polovinu roku.