Špičkový model OnePlus 9 Pro je na trhu jen velmi krátce, ale už si kromě skvělých recenzí a ohlasů fanoušků odnesl i pár kritických hlasů. Někteří majitelé se totiž potýkali s přehříváním telefonu, nebo minimálně se špatným hlášením hlídací aplikace na teplotu. Ta pak v návaznosti blokuje spouštění nebo používání dalších aplikací, dokud se telefon neumoudří. To je samozřejmě u poměrně velmi drahého telefonu velmi nemilá záležitost a nebylo se tak čemu divit, že postižení uživatelé dávali hlasitě najevo nelibost.

Firma se k problému nejdříve nevyjádřila, ale pravděpodobně jen sbírali nutná data. Dnes tak konečně na internet doputovalo oficiální oznámení OnePlus, ve kterém se k problému staví čelem. Podle něj se jim už podařilo identifikovat problém stojící za celým přehříváním některých kusů a na cestě už je i přímá oprava pomocí OTA aktualizace. Mělo by se jednat o aktualizaci 11.2.3.3, která už je v Indii aktivní a do Evropy či Ameriky by se měla dostat někdy na konci týdne. Firma dále slíbila i další update zaměřený na vylepšení teplot a výdrže baterie, který by měl zanedlouho následovat.

Podle všeho se tedy opravdu nejedná o hardwarovou vadu telefonů, čemuž nasvědčovala i většina stížností. Každopádně jde o nepříjemnost, kterou si firma jen tak za rámeček nedá. V dřevních dobách zabijáků vlajkových lodí a velmi nízkých cen byli fanoušci ochotni ledacos odpustit, ale nároky se výrazně zvedly momentem zásadního zvýšení cen. Tak snad aspoň ta aktualizace reálně vše vyřeší, protože máme prozatím jen slib výrobce a ne reálně ohlasy o její funkčnosti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.