Trh s tablety se pěkně rozjíždí. Svůj podíl na tom má paradoxně koronavirová pandemie. Někteří výrobci se proto rozhodli kout železo dokud je žhavé a pro letošní rok chystají své nové tablety. Poměrně rychle se příležitosti chopila společnost Xiaomi, která připravuje tablet Mi Pad 5, který možná půjde na trh v několika verzích. Pozadu ale nechce zůstat ani společnost Lenovo. I ona potvrdila přípravu dvou nových tabletů postavených na systému Android. Jedním z nich bude model Yoga Pad Pro a tím druhým pak model Lenovo Xiaoxin Pad Plus.

Na tablety Lenovo se nyní zaměřil nám dobře známý tipař Digital Chat Station a na čínském Weibo sdílí některé z parametrů výše uvedených modelů. U Lenovo Xiaoxin Pad Plus tipař odhaduje, že tento tablet by mohl mít v jedné verzi i podporu 5G sítí. Dále tvrdí, že jej bude pohánět procesor Snapdragon 750G a displej by měl mít úhlopříčku 11 palců. Vzhledem k tomu, že loni byly tablety Xiaoxin Pad a Xiaoxin Pad Pro prodávány na globálních trzích jako Tab P11 a Tab P11 Pro je pravděpodobné, že i letošní model bude mimo Čínu nabízen s podobným názvem.

U tabletu Lenovo Yoga Pad Pro se tipař zmiňuje o 13 palcovém displeji s rozlišením 2160×1350 pixelů. Měl by jej pohánět procesor Snapdragon 870 a mohli bychom očekávat i kvalitní reproduktory. Operačním systémem by měl být Android 11 s nadstavbou ZUI 12.5. Samozřejmě u obou tabletů jde zatím jen o odhady parametrů, takže je potřeba je brát s nadhledem.