S železnou pravidelností jsou tu jako každou neděli po obědě připraveny naše Vychytávky z Číny. Opět jsme prošli čínské e-shopy a snažili se vybrat tři produkty, které jsou praktické a pokud možno i levné. A proto i dnešní tři tipy nikomu neudělají průvan na účtu.

V minulém dílu rubriky Vychytávky z Číny jsme se zaměřili na produkty pro chovatele domácích mazlíků. I dnes zůstaneme doma, ale přesuneme se do kuchyně. Podíváme se na pomocníky pro usnadnění vaření a přípravy jídla. Naše tipy by se mohly hodit všem gurmánům a těm, co si rádi dobře zavaří.

Elektrický mlýnek na pepř a sůl

Asi málokdo si dokáže představit jídlo, které není dochuceno solí a pepřem. A když už kořenit, je fajn si pepř i sůl vlastnoručně pomlít. Samozřejmě nic proti už předem namletému pepři, ale ten čerstvě namletý je prostě aromatičtější. A totéž by se dalo říct i o soli. K mletí těchto dochucovadel se dá použít klasický mlýnek, ale není od věci si pořídit mlýnek elektrický. Dnes se podíváme rovnou na sadu dvou elektrických mlýnků, kdy jeden je určen pro mletí celého pepře a ten druhý pro mletí hrubé mořské soli. Mlýnky jsou vyrobeny z pevného plastu a nerezové oceli a díky tomu neovlivňují chuť mletého koření. Každý z mlýnků pohání čtyři AA baterie a dá nastavit i hrubost mletí. Mlýnky lze ovládat jediným tlačítkem. Navíc má tato sada mlýnků i jednoduchý moderní design. V akci se dá tato sada pořídit už od 11,41 dolaru.

Digitální kuchyňská minutka

Minutka, nebo chcete-li kuchyňský časovač, je velmi dobrým pomocníkem při vaření. Asi nikdo z nás nemá přesně v oku jak dlouho už peče vepřové. Minutku stačí jednoduše nastavit a po té, co nastavená doba uplyne časovač začne zvonit. Ovšem taková minutka se dá použít i jindy a jinde než jen v kuchyni. Můžeme s ní odměřit čas všude tam, kde to zrovna potřebujeme. Navíc tato digitální verze má tu výhodu, že na poměrně velkém kruhovém LED displeji je ubývající čas zobrazen. Časovač je vyroben z pevného plastu a lze jej nastavit v rozmezí 0 až 99 minut a 0 až 55 sekund. Díky magnetickému úchytu ji můžeme připevnit třeba na ledničku a mít ji tak pěkně na očích. Nastavení digitální minutky je stejné jako u té klasické, tedy otáčením ve směru a proti směru hodinových ručiček. Časovač pohání tři AAA baterie. Minutka je nyní nabízena ve slevě za 16,79 dolaru.

Stylová pumpička na olej

Pumpička na olej je báječná kuchyňská pomůcka. Využijete ji třeba ve chvíli, kdy si potřebujete plech potřít tenkou a souvislou vrstvou oleje. Taky se hodí při grilování na postříkání grilovaného masa olejem. A nebo i ve chvíli, kdy chcete do zeleninového salátu přidat olej a nechcete jej tam mít mnoho. Využití pumpičky je prostě všestranné. Díky jednoduchému designu se skleněnou nádobkou a kovovým uzávěrem s rozprašovačem jasně vidíte, kolik oleje v nádobce máte. Do nádobky se vejde až 100 ml oleje a doplnit se dá přes malý trychtýř. Cena této pumpičky na olej je ve slevě nastavena na 8,10 dolaru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.